Server Leventoğlu: Hakim Gül Altınok’un oğluna gübre fabrikası hediye ettim

Edirne’de görev yaptığı dönemdeki suçlar nedeniyle ihraç edilen Adana Hakimi Gül Altınok’un 5 yıl birliktelik yaşadığı iş insanı Server Leventoğlu, Halk TV’de canlı yayınlanan “Kayda Geçsin” programına katıldı.

Altınok’la oturduklarını sitenin yöneticisiyken tanıştıklarını anlatan Server Leventoğlu, 500 bin lira karşılığında Altınok’un bir dosyadan beraat etmesi için mütalaa verdiğini söyledi. Leventoğlu, Gül Altınok’un tayininin çıkması ve yeni savcı atanması sonrasında ceza aldığını ifade etti.

Leventoğlu, bir yasa dışı bahis soruşturmasında bloke konulan paranın gerilmesi için eski bir siyasetçinin ‘ricacı olduğunu’ iddia etti. Gazeteci Murat Ağırel’in siyasetçinin kim olduğunu sorması üzerine Leventoğlu, “Kimsenin ismini zikretmek istemiyorum. Bakan düzeyinde eski bir milletvekili” yanıtını verdi.

Ağırel’in “Siz hakime hanımın oğluna gübre fabrikası hediye ettiniz değil mi?” sorusunu cevaplayan Server Leventoğlu, “Evet. Biz duygusal bir ilişki yaşıyorduk. Benden oğluna iş imkanı tanımamı istedi. Biz şöyle lanse ettik, annesiyle ortakmışız gibi. Bu mülkiyeti de çocuğun üzerine yaptık” dedi.

Leventoğlu, programın sunucusu Şule Aydın’ın sorusu üzerine Gül Altınok’un, FETÖ soruşturmasında açığa alınıp göreve iade edilen ve vali yardımcısı olan eşinin Antep’e tayinine etkisi olduğunu söyledi.

Server Leventoğlu, “Adıyaman’daki görev süresi boyunca da sahte doktor raporları alıp gitmek istemedi. Raporları bir özel hastaneden. Yine hakim Gül hanımın dosyasına baktığı ve beraat verdiği bir iş insanının hastanesi. Cumhurbaşkanımız Antep’e gittiğinde ya rapor alıp ya izin alıp protokole katılmıyordu kendisi. Ağzı alamayacak küfürler ediyordu. Cumhurbaşkanı hakkında. Aslında Adana için girişimde bulundum. Adana’da boş kontenjan olmadığı için en yakın yer Antep’ti, Antep’e verilmesi konusunda ricacı oldum” diye konuştu.

“Adliyede uyuşturucu partisi” iddiasını doğru olduğunu söyleyen Leventoğlu, “Mesajlarımızda da tartışmalarımız var. Meslektaşlarının içkisinin içine uyuşturucu madde attıklarını söyledi. Adliyenin içerisinde uyuşturucu kullanmışlar. Adliyede nöbetçi olduğunu bir gün bunu yapmışlar. Pandemi dönemindeydi. Kendisi siteye geldiğinde uyuşturucu kullandığını, uyuşturucuyu başsavcı vekilinin adli emanetten çıkarıp verdiği itiraf etti. Uyuşturucu kullananlardan biri başsavcı vekili biri de ağır ceza hakimi. Yazışmalarımızı HSK’ya verdim” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir